Banáno-vanilková zmrzlina

Nemáte rádi vanilkové příchutě? Tak vyzkoušejte pravou vanilku!

Nikdy bych si nevybrala vanilkovou příchuť, ať už se jednalo o zmrzlinu, jogurty apod. Ale to jsem JI ještě neznala. To jsem ještě neznala opravdovou VANILKU.

Proto jsem docela váhala používat ve svých smoothie, dezertech a zmrzlinách vanilku. Ale jednou jsem se odhodlala a řekla si, že to vyzkouším. Od té doby vede vanilková zmrzlina dokonce i před kakaovou a to už je co říct.

Pro banáno-vanilkovou raw zmrzlinu si dáte zmrazit banány, množství podle toho, kolik chcete zmrzliny ;). Banány dávám do mrazáku oloupané a nakrájené na kousky. Tyto zmražené kousky pak rozmixuji v mixéru. Velmi se mi osvědčil Vitamix, který i zcela zmražené banány ve chvilce rozmixuje do hladké a nadýchané zmrzliny. K banánům přidávám vanilku a superfood Lucumu (není nutná, chutná mi, takže ji přidávám skoro ke všemu ovocnému, sladkému). Můžete přidat další Vaše oblíbené superfood, např. Mesquite.

Vanillkova_mixer   Vanilkova_stouchadlo

Vanilkova_nakladani

Přidáním dalšího ovoce snadno získáte další příchutě zmrzliny. Také můžete přidat kakao, karob apod. Pak si můžete vytvořit pěkně barevnou míchanou zmrzlinu.

Vanilko_malinova01

Banánová vanilko-malinová zmrzlina.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *