Obědy v práci

Aneb inspirace pro zaměstnavatele.

Když jsem vloni pracovala jako pomocník ve školce, měli jsme v práci v kuchyňce volně k dispozici pro nás zaměstnance 2 mikrovlnky a 3 kávovary. Letos na začátku září jsem nastoupila na pracovní stáž do ERY, občanského sdružení pro živou stravu. Máme parádně vybavenou kuchyň – několik mixérů (Vitamix a jiné), odšťavňovač Omega a sušičky Exculibur. Ne, že bychom si v práci sušily placky k obědu, ale Vitamix a odšťavňovač používáme běžně. A oproti těm mikrovlnkám je to tedy opravdu rozdíl 🙂 .

Chápu, že takto vybavená kuchyň asi nebude ve firmě jen kvůli zaměstnancům, přístroje slouží na přípravu pokrmů živé kuchyně na restauračních dnech a různých kurzech. Ale vždyť my také nevyužíváme na přípravu oběda všechno. Myslím, že jeden vysokootáčkový mixér a jeden kvalitní odšťavňovač by úplně stačil. Nebo pro začátek alespoň ten mixér.

S odšťavňováním je více práce a více nepořádku v kuchyni a nádobí na mytí. Takže proto si myslím, že když jen jeden přístroj, tak lépe volit mixér.

Věřím, že hodně lidí by tuto možnost ocenilo a někteří z těch, kdo ještě šťávy a smoothies moc neznají, by je určitě rádi vyzkoušeli. Taky hodně lidí má opravdu rádo čerstvé ovocné a zeleninové šťávy, ale ještě nemají doma odšťavňovač.

A větší počáteční vynálohy za kvalitní přístroje? Nemám představu, kolik tak stojí různé kávovary a mikrovlnky, takže to nemohu srovnávat. Ale myslím si, že investice do odšťavňovače a kvalitního mixéru se Vám mnohonásobně vrátí – v podobě lepší nálady, větší výkonnosti a soustředění, méně častých nemocí vašich zaměstnanců 🙂 .

Tak co, milí zaměstnavatelé a majitelé firem, jdete do toho a pořídíte do firemní kuchyňky něco užitečného?

My s kolegyní v ERY si občas připravujeme čerstvé šťávy a k obědům různá smoothies. Dáme dohromady zásoby, co která přinese a něco moc dobrého z toho vzejde.

Naše oblíbené smoothie:

 • banány
 • jablíčka
 • slunečnicové klíčky
 • různá zeleň – kopřivy, bršlice, pampeliška, …
 • borůvky

Titulni_obr

Vše rozmixováno pomocí Vitamixu v kuchyňce přímo v práci.

Smoothie_mix   Boruvkova_smoothies03

Dobrou chuť 🙂

Boruvkova_smoothies04

2 komentáře u „Obědy v práci

 1. Katerina

  Napad dobry, ale uprimne, mixery si kvuli hluku moc nedovedu u nas v kuchynce predstavit 🙂 Nicmene by se mi to opravdu siklo, takovy odstavnovac bych brala 🙂

  1. Bjetka Autor příspěvku

   To je pravda, že mixéry jsou poněkud hlučnější. Ale zase, mixér je zapnutý tak půl minuty, takže nám to třeba vůbec nevadí (možná někde by to mohl být problém). Odšťavňovač jde také slyšet, že je zapnutý, ale zdaleka nedělá takový hluk. Já jsem pracovala ve školce, měla dost špatně řešené prostory, a tam by ten mixér nebyl ani slyšet 😉 .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *