Zimní Gran Canaria

Ráda cestuji a poznávám svět. A i když poslední roky k tomu nebylo mnoho příležitostí, časy se mění 🙂 . Velmi se mnou rezonuje myšlenka, trávit část podzimu/zimy v teplých krajích.

Pro začátek se uskutečnila menší cesta. Vydali jsme se letos v druhé půlce ledna na Gran Canaria. I přes cestovní útrapy to prý stálo za to (říká dcerka Naďa). No a já jsem naprosto nadšená, moc jsme si to užili 🙂 . Cestovat, poznávat svět a vozit si svou práci s sebou je prostě báječné. Sice člověk musí trochu více plánovat, vstávat brzy (nebo chodit spát pozdě, ale já hlasuji pro tu první variantu), ale zase si může užívat teplo, sluníčko a vlny oceánu třeba v lednu.

Krasna_krajina   Nada_more

Plaveme   Vlny

A co jsem tak jedla?

Nejvíce čerstvé ovoce 🙂 Pomeranče, banány, papáju, kivi, kaki, grepy, melouny, hrozny, jahody (množství dle pořadí). Většinou ke snídani a k obědu. K večeři pak zeleninový salát z úžasného místního čerstvého špenátu, petrželky a další zeleniny.

obed_papaja01   Pomerance_banany

Spolecna_vecere

Ke konci pobytu jsme si připravili kokosový dezert. Podle možností místního malého obchůdku a možností kuchyňky. Avokádová raw vegan verze (avokádo, banány a kokos) a také verze se smetanou a se sušenkama pro ostatní členy rodiny.

Dezerty

Celkově hodnotím stravování na cestách velmi dobře. Čerstvé ovoce koupím prakticky všude a není potřeba žádná příprava. Na závěr pobytu už jsem trochu vzpomínala na mixér čekající doma, trochu mi chyběla ovocná a zelená smoothies. Miluji jídla kašovité konzistence 🙂 . Dříve jsem jedla hodně jogurty, tvarohy a všemožné kaše, pak po přechodu na živou stravu mi trošku nevyhovovalo, jak se vše musí pořád kousat – až jsem objevila Vitamix 🙂 . Od té doby, tvoří podstatnou složku mé stravy různorodá smoothies a jsem v pohodičce. Takže doma zase zapínám mixér (i když čerstvá a krásně zralá papája mi bude chybět).

Vydejte se také na cestu vstříc novým dobrodružstvím 🙂 .

Motyl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *