Dortík s datlovým krémem

Nečekaně a bez receptů vznikají skvělé dobroty jako například minulý týden, kdy jsme natáčeli recepty a zbylo mi těsto z fíkových cupcakes. Zároveň to bylo v den mých narozenin a tak jsme si nečekaně pochutnali na tomto skvělém narozeninovém dortíku (původně nebylo nic v plánu, protože den na to jsem připravovala spoustu dobrot na restauračním dni, takže už nebyla kapacita tvořit ještě zvlášť narozeninový dortík). Ale krásně se to vše propojilo 🙂 .

Na fíkové těsto jsem použila:

  • 1 hrnek fíků
  • 1 hrnek lískových oříšků
  • 1 hrnek strouhaného kokosu
  • 1 pol. lžíce kokosového oleje
  • špetku vanilky
  • trošku (tak přiměřeně 😉 ) kakaa a karobu

Lískové oříšky jsem měla předem namočené přes noc, pak jsem je dobře propláchla a slila přebytečnou vodu. V mixéru jsem je pak na nízké otáčky rozmixovala (nasekala na jemno) společně s fíky. Vzniklé lepivé těsto jsem dala do větší mísy, přidala jsem strouhaný kokos, kokosový olej, vanilku, kakao a karob a vše jsem dobře promíchala.

Hotové těsto jsem použila na fíkové cupcakes a zbytek těsta jsem pak natlačila do menší kulaté dortové formy.

Přidala jsem maliny a vše jsem nazdobila datlovým krémem. Na krém jsem použila čerstvé datle, irský mech, kokosový olej, citronovou šťávu, vanilku, kakao a karob. Vše jsem v mixéru našlehala na hustý krém a pomocí zdobítka nazdobila dortík.
Další výborné a osvěčené recepty na dorty najdete v Kreativní kuchařce – dorty a dortíky 🙂 .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *